Make your own free website on Tripod.com
04/04/99                             MEN'S TRACK AND FIELD                               PAGE  1
                                          MEET RESULTS

     MMC CONFERENCE MEET - B    AT  CHESANING                  05/19/98    OUTDOOR

                                     *** FINAL SCORING ***

    1. Corunna                          181.00     4. Durand                            34.00
    2. Chesaning                         74.00     5. Ovid-Elsie                        15.00
    3. Alma                              49.00

                                         EVENT RESULTS

 1. 3200 METER RELAY          FINAL              1.  Corunna                                                           8:36.10
                                                   (Kevin Rathbun(12),Andrew MacKay(12),Jeremy Canze(12),Aaron Lindell(12))
                                                 2.  Chesaning                                                         8:51.67
                                                 3.  Alma                                                              9:13.35
                                                 4.  Ovid-Elsie                                                       10:50.18

 2. 0110 METER HURDLES        FINAL              1.  Dustin Bower(12)       Corunna                                      14.89
                                                 2.  Phil Davis(12)         Alma                                         15.36
                                                 3.  Wayne McLean(12)       Corunna                                      15.50
                                                 4.  Chris Choy(12)         Durand                                       15.51
                                                 5.  Jesse Caldwell(10)     Alma                                         16.27

 3. 0100 METER DASH           FINAL              1.  Rob Currie(12)         Corunna                                      11.47
                                                 2.  Kasper Kazmer(12)      Corunna                                      11.76
                                                 3.  Buckie Moore(10)       Chesaning                                    11.77
                                                 4.  Wesley Frost(12)       Alma                                         11.88
                                                 5.  Tad VanPelt(12)        Corunna                                      11.97

 4. 0800 METER RELAY          FINAL              1.  Corunna                                                           1:32.20
                                                   (Dustin Bower(12),Keagan Kazmer(12),Kasper Kazmer(12),Rob Currie(12))
                                                 2.  Chesaning                                                         1:35.95
                                                 3.  Ovid-Elsie                                                        1:38.68
                                                 4.  Alma                                                              1:39.01

 5. 1600 METER RUN            FINAL              1.  Aaron Lindell(12)      Corunna                                    4:29.75
                                                 2.  Timothy Mocny(12)      Chesaning                                  4:34.79
                                                 3.  Tim Hernandez(11)      Alma                                       4:40.75
                                                 4.  Andy Bendall(10)       Corunna                                    4:40.94
                                                 5.  Matt Rariden(12)       Durand                                     4:41.39

 6. 0400 METER RELAY          FINAL              1.  Corunna                                                             44.67
                                                   (Tad VanPelt(12),Keagan Kazmer(12),Kasper Kazmer(12),Rob Currie(12))
                                                 2.  Chesaning                                                           45.14
                                                 3.  Ovid-Elsie                                                          48.25
                                                 4.  Alma                                                                48.93

 7. 0400 METER DASH           FINAL              1.  Keagan Kazmer(12)      Corunna                                      50.44
                                                 2.  Wesley Frost(12)       Alma                                         51.98
                                                 3.  Brent Gross(11)        Chesaning                                    52.44
                                                 4.  Derek Hill(12)         Chesaning                                    53.35
                                                 5.  Gene Bonner(11)        Chesaning                                    54.65

 8. 0300 METER HURDLES        FINAL              1.  Dustin Bower(12)       Corunna                                      39.60
                                                 2.  Phil Davis(12)         Alma                                         41.75
                                                 3.  Chris Choy(12)         Durand                                       43.45
                                                 4.  James King(10)         Ovid-Elsie                                   44.14
                                                 5.  Jesse Caldwell(10)     Alma                                         44.29

 9. 0800 METER RUN            FINAL              1.  Kevin Rathbun(12)      Corunna                                    2:03.39
                                                 2.  Andrew MacKay(12)      Corunna                                    2:04.05
                                                 3.  Anders Birch(11)       Chesaning                                  2:06.70
                                                 4.  Ryan Baese(12)         Ovid-Elsie                                 2:10.56
                                                 5.  Joe Grulke(11)         Corunna                                    2:12.67

10. 0200 METER DASH           FINAL              1.  Jordan Lake(12)        Durand                                       22.77
                                                 2.  Kasper Kazmer(12)      Corunna                                      22.78
                                                 3.  Anthony Turner(11)     Chesaning                                    22.79
                                                 4.  Wesley Frost(12)       Alma                                         22.80
                                                 5.  Stphen Schmidtfranz(12)Ovid-Elsie                                   22.82

11. 3200 METER RUN            FINAL              1.  Aaron Lindell(12)      Corunna                                    9:52.68
                                                 2.  Timothy Mocny(12)      Chesaning                                 10:08.15
                                                 3.  Jeremy Canze(12)       Corunna                                   10:19.11
                                                 4.  Tim Hernandez(11)      Alma                                      10:20.02
                                                 5.  Andy Bendall(10)       Corunna                                   10:29.87

12. 1600 METER RELAY          FINAL              1.  Corunna                                                           3:28.84
                                                   (Dustin Bower(12),Rob Currie(12),Kevin Rathbun(12),Keagan Kazmer(12))
                                                 2.  Chesaning                                                         3:37.51
                                                 3.  Alma                                                              3:38.52
                                                 4.  Durand                                                            3:39.39

13. SHOT PUT                  FINAL              1.  Nick Taylor(12)        Durand                                   51'03.00"
                                                 2.  Robert Braid(12)       Corunna                                  48'08.00"
                                                 3.  Brock Harger(12)       Chesaning                                47'05.00"
                                                 4.  Nick Border(11)        Corunna                                  45'07.00"
                                                 5.  Leo Henige(10)         Chesaning                                41'04.00"

14. DISCUS                    FINAL              1.  Robert Braid(12)       Corunna                                 142'04.00"
                                                 2.  Brock Harger(12)       Chesaning                               141'06.00"
                                                 3.  Nick Taylor(12)        Durand                                  134'08.00"
                                                 4.  Wayne McLean(12)       Corunna                                 127'11.00"
                                                 5.  Josh Adams(12)         Corunna                                 122'01.00"

15. HIGH JUMP                 FINAL              1.  P.J. Sobak(12)         Corunna                                   6'00.00"
                                                 2.  Mark Schmidt(12)       Corunna                                   6'00.00"
                                                 3.  Matt Johnson(11)       Alma                                      5'06.00"
                                                 4.  Laryn Butzler(12)      Corunna                                   5'06.00"
                                                 5.  James Woodworth(12)    Corunna                                   5'04.00"

16. LONG JUMP                 FINAL              1.  Anthony Turner(11)     Chesaning                                21'02.00"
                                                 2.  Laryn Butzler(12)      Corunna                                  20'05.00"
                                                 3.  P.J. Sobak(12)         Corunna                                  20'04.00"
                                                 4.  Matt Johnson(11)       Alma                                     20'01.00"
                                                 5.  Phil Davis(12)         Alma                                     19'04.00"

17. POLE VAULT                FINAL              1.  Tad VanPelt(12)        Corunna                                  14'00.00"
                                                 2.T Chris Bentley(12)      Durand                                   10'00.00"
                                                  .T Chris Rairick(12)      Corunna                                  10'00.00"
                                                 4.T Mike Mohr(10)          Corunna                                   9'06.00"
                                                  .T Brad Taylor(10)        Corunna                                   9'06.00"