Make your own free website on Tripod.com
04/03/99                             MEN'S TRACK AND FIELD                               PAGE  1
                                          MEET RESULTS

     SPARTAN RELAYS MSU INDOOR  AT  JENISON FIELDHOUSE - MSU   04/02/99    INDOOR

                        MSU BOYS SPARTAN RELAYS CLASS B

                                     *** FINAL SCORING ***

    1. Corunna H.S.                      63.00    14. Grosse Ile H.S.                   10.50
    2. Robichard H.S.                    57.00    15. Saginaw Buena Vista               10.00
    3. Sturgis H.S.                      45.00    16. Algonac H.S.                      10.00
    4. Williamston H.S.                  42.50    17. Willow Run H.S.                   10.00
    5. Ogemaw Heights H.S.               40.00    18. Constantine H.S.                   9.00
    6. Marysville H.S.                   39.00    19. River Rouge H.S.                   8.00
    7. Central Montcalm H.S.             37.00    20. New Haven H.S.                     6.00
    8. St. Martin Deporres               19.00    21. Armada                             6.00
    9. Covert                            18.00    22. Grand Rapids Central               4.00
   10. St Joseph Lake Michigan Catholic  18.00    23. Webberville                        3.50
   11. Hemlock H.S.                      15.00    24. Gross Point University Liggett     3.00
   12. Inkster                           11.50    25. New Buffalo H.S.                   2.00
   13. Bad Axe H.S.                      11.00    26. Beecher H.S.                       1.00

                                         EVENT RESULTS

 1. 4 X 55 HURDLE RELAY       FINAL              1.  Williamston H.S.                                                    33.70
                                                 2.  Corunna H.S.                                                        34.00
                                                   (Rob Currie(12),Brad Tompkins(09),Dan Majzel(10),Mike Pajtas(12))
                                                 3.  Robichard H.S.                                                      34.20
                                                 4.  Constantine H.S.                                                    34.30
                                                 5.  Sturgis H.S.                                                        34.60
                                                 6.  Grosse Ile H.S.                                                     34.90
                                                 7.  River Rouge H.S.                                                    35.30
                                                 8.  Algonac H.S.                                                        35.50

 2. DISTANCE MEDLEY RLY       FINAL              1.  Corunna H.S.                                                     10:53.60
                                                   (Rob Currie(12),Adam Sanderson(10),Jared Aldrich(12),Aaron Lindell(12))
                                                 2.  Central Montcalm H.S.                                            11:01.90
                                                 3.  Hemlock H.S.                                                     11:04.30
                                                 4.  Ogemaw Heights H.S.                                              11:06.00
                                                 5.  Marysville H.S.                                                  11:16.50
                                                 6.  Williamston H.S.                                                 11:21.50
                                                 7.  Sturgis H.S.                                                     11:56.10
                                                 8.  Bad Axe H.S.                                                     12:01.70

 3. 3200 METER RUN            FINAL              1.  Andy Vyneke            Marysville H.S.                            9:27.32
                                                 2.  Aaron Lindell(12)      Corunna H.S.                               9:46.80
                                                 3.  Jason Stover           Williamston H.S.                          10:06.75
                                                 4.  Troy Sanchez(09)       Hemlock H.S.                              10:23.07
                                                 5.  Jeremy Wodeock         Algonac H.S.                              10:41.00
                                                 6.  Shaka Bahado           Gross Point University Liggett            10:43.64
                                                 7.  Josh Shinnott          Marysville H.S.                           11:01.58
                                                 8.  Nick Furlong           Constantine H.S.                          11:02.55

 4. 3200 METER RELAY          FINAL              1.  Ogemaw Heights H.S.                                               8:23.67
                                                 2.  Central Montcalm H.S.                                             8:26.48
                                                 3.  Corunna H.S.                                                      8:26.57
                                                   (Aaron Lindell(12),Andy Bendall(10),Kris Krzyminski(09),Jared Aldrich(12))
                                                 4.  Marysville H.S.                                                   8:44.04
                                                 5.  Williamston H.S.                                                  8:49.97
                                                 6.  St. Martin Deporres                                               8:54.89
                                                 7.  Sturgis H.S.                                                      8:56.02

 5. 0055 METER HURDLES        FINAL              1.  Sylvester Stornes      Willow Run H.S.                              07.82
                                                 2.  Leonte Lillard(11)     Robichard H.S.                               08.04
                                                 3.  Alvin Hill             River Rouge H.S.                             08.55
                                                 4.  Mike Pajtas(12)        Corunna H.S.                                 08.64
                                                 5.  Pradeep Nagappa        Grosse Ile H.S.                              08.79
                                                 6.  Josh Fuller            Constantine H.S.                             09.06
                                                 7.  Rob Miller( 9)         Central Montcalm H.S.                        87.00

 6. 0055 METER DASH           FINAL              1.  Brandon Hooks          St. Martin Deporres                          06.55
                                                 2.  David Moss             Robichard H.S.                               06.61
                                                 3.  Travontii Montgomery   St Joseph Lake Michigan Catholic             06.67
                                                 4.  Mike Fieberkorn        Sturgis H.S.                                 06.81
                                                 5.  Jerome Perry(09)       Saginaw Buena Vista                          06.82
                                                 6.T Norman Nigel           Sturgis H.S.                                 06.89
                                                  .T Alan Dosenberry(10)    Williamston H.S.                             06.89
                                                 8.  Darris Robinson        Robichard H.S.                               06.92

 7. 0800 METER RELAY          FINAL              1.  Robichard H.S.                                                    1:33.91
                                                 2.  Covert                                                            1:37.39
                                                 3.  Williamston H.S.                                                  1:37.84
                                                 4.  Corunna H.S.                                                      1:38.21
                                                   (Brad Tompkins(09),Jim Skodak(10),Mike Pajtas(12),Rob Currie(12))
                                                 5.  Algonac H.S.                                                      1:38.47
                                                 6.  St Joseph Lake Michigan Catholic                                  1:40.55
                                                 7.  Sturgis H.S.                                                      1:40.71
                                                 8.  Beecher H.S.                                                      1:41.74

 8. 1600 METER RUN            FINAL              1.  Jared Aldrich(12)      Corunna H.S.                               4:29.10
                                                 2.  Andy Vyneke            Marysville H.S.                            4:31.00
                                                 3.  Ryan Corby             Armada                                     4:35.00
                                                 4.  Lucus Humphrey( 9)     Central Montcalm H.S.                      4:40.00
                                                 5.  Kevin Sule(10)         Hemlock H.S.                               4:43.00
                                                 6.  Garnet Johnson(11)     Ogemaw Heights H.S.                        4:43.00
                                                 7.  Andy Bendall(10)       Corunna H.S.                               4:47.40
                                                 8.  Alan Bruder(11)        Ogemaw Heights H.S.                        4:50.10

 9. 1600 METER RELAY          FINAL              1.  Robichard H.S.                                                    3:33.76
                                                 2.  Williamston H.S.                                                  3:40.03
                                                 3.  St. Martin Deporres                                               3:40.13
                                                 4.  Central Montcalm H.S.                                             3:41.35
                                                 5.  Corunna H.S.                                                      3:41.74
                                                   (Jared Aldrich(12),Brad Tompkins(09),Mike Pajtas(12),Rob Currie(12))
                                                 6.  Ogemaw Heights H.S.                                               3:43.24
                                                 7.  Marysville H.S.                                                   3:45.20
                                                 8.  Sturgis H.S.                                                      3:52.57

10. POLE VAULT                FINAL              1.  Brad Gebauer           Bad Axe H.S.                             13'08.00"
                                                 2.  Dan Wilkerson          Marysville H.S.                          13'02.00"
                                                 3.  David Ludders          Sturgis H.S.                             11'08.00"
                                                 4.T Jason Johns( 9)        Central Montcalm H.S.                    10'08.00"
                                                  .T Dave Simpson           Central Montcalm H.S.                    10'08.00"

11. SHOT PUT                  FINAL              1.  Steve Manz(11)         Ogemaw Heights H.S.                      50'00.00"
                                                 2.  Shawn Agren(11)        Ogemaw Heights H.S.                      49'03.00"
                                                 3.  Mike Hardy             New Haven H.S.                           47'11.00"
                                                 4.  Nick Border(11)        Corunna H.S.                             46'05.00"
                                                 5.  Chris Wilson           Grand Rapids Central                     46'04.00"
                                                 6.  David Johnson          Covert                                   44'06.00"
                                                 7.  Jon Garcia             Sturgis H.S.                             44'02.00"
                                                 8.  Mike Peterson          Algonac H.S.                             43'05.00"

12. HIGH JUMP                 FINAL              1.  Johnny Brown           Robichard H.S.                            6'02.00"
                                                 2.  Paul Querbach          St Joseph Lake Michigan Catholic          6'00.00"
                                                 3.T Jamal Poole            Inkster                                   5'10.00"
                                                  .T Tim Wielgus            Grosse Ile H.S.                           5'10.00"
                                                  .T Cordell Smith          Covert                                    5'10.00"
                                                  .T Morgan Bailey          Covert                                    5'10.00"
                                                  .T Norman Nigel           Sturgis H.S.                              5'10.00"
                                                  .T Mark Korrofsky         Webberville                               5'10.00"

13. LONG JUMP                 FINAL              1.  Mike Fieberkorn        Sturgis H.S.                             21'03.00"
                                                 2.  Jamal Poole            Inkster                                  20'10.00"
                                                 3.  Jerome Perry(09)       Saginaw Buena Vista                      20'08.00"
                                                 4.  Norman Nigel           Sturgis H.S.                             20'03.00"
                                                 5.  Darris Robinson        Robichard H.S.                           19'11.00"
                                                 6.  Mike Tabor(10)         Williamston H.S.                         19'11.00"
                                                 7.  Johnny Bernard         New Buffalo H.S.                         19'07.00"
                                                 8.  Travis Hedgepeth       St Joseph Lake Michigan Catholic         19'04.00"